Czy można skrócić czas realizacji badania Buyer Persona?

//Czy można skrócić czas realizacji badania Buyer Persona?

Czy można skrócić czas realizacji badania Buyer Persona?

Badanie Buyer Persona trwa od około 5 do 7 tygodni od momentu otrzymania od klienta listy kontaktów do respondentów (jego klientów), z którymi będziemy prowadzić wywiady.

W ramach badania przeprowadzamy od 10 do 12 rozmów. Jest to badanie jakościowe i bezpośrednio wynika to z założeń samej metodyki.

Budowa persony składa się z kilku kolejno następujących po sobie etapów. Są to:

Przeprowadzenie rozmów z klientami na temat ich doświadczeń zakupowych. Naszymi rozmówcami są osoby, które brały pod uwagę ofertę klienta i w rezultacie kupiły lub nie kupiły rozwiązanie. Od nich pozyskujemy najbardziej wartościowe informacje, ponieważ ci klienci przeszli cały lub prawie cały proces zakupowy.

Transkrypcja wywiadów. W celu przeprowadzenia dogłębnej analizy, wywiady są nagrywane za zgodą klientów. Później podlegają transkrypcji, ponieważ wypowiedzi są podstawą do rozkodowania procesu zakupowego.

Analiza wypowiedzi klientów wg 5 głównych obszarów procesu decyzyjnego oraz agregowanie wyników. Poszukujemy powtarzających się wzorców na temat zachowań w wypowiedziach klientów. Dzięki temu dowiadujemy się, m.in. jak rozpoczął się proces decyzyjny, jakie bariery klient napotkał, jakich rezultatów oczekiwał kupując dane rozwiązanie, jakimi kryteriami się kierował, kto jeszcze i na jakim etapie uczestniczył w tym procesie.

Zbudowanie Buyer Persony. Pomaga w zrozumieniu złożonego procesu decyzyjnego klientów B2B.

Z naszego doświadczenia wynika, że etapem, który najdłużej trwa, są wywiady z klientami. Zawsze dostosowujemy się do dostępności czasowej osób, z którymi rozmawiamy. Dlatego ten czas jest ruchomy.

Aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na badanie, niektóre etapy realizujemy równolegle, np. wywiady z klientami oraz transkrypcje z rozmów.

By |2020-11-04T17:07:18+02:004 listopada 2020|Categories: Buyer Persona|Tags: |0 komentarzy

Zostaw komentarz