Czy klienci są skłonni dzielić się newralgicznymi informacjami na temat swoich doświadczeń zakupowych?

//Czy klienci są skłonni dzielić się newralgicznymi informacjami na temat swoich doświadczeń zakupowych?

Czy klienci są skłonni dzielić się newralgicznymi informacjami na temat swoich doświadczeń zakupowych?

Budowa Buyer Persony opiera się na indywidualnych rozmowach z klientami i dokładnym analizowaniu ich wypowiedzi w poszukiwaniu powtarzalnych wzorców zachowań.

Wywiady przeprowadzane są z:

  • klientami, którzy kupili dane rozwiązanie i przeszli cały proces zakupowy
  • oraz z tymi, którzy zrezygnowali z zakupu lub wybrali ofertę konkurencyjnego dostawcy, ale znajdowali się na zaawansowanych etapach procesu sprzedażowego.

Ważny jest również czas dokonania zakupu przez klientów. Najlepiej, aby odbył się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To daje szansę, że klient będzie pamiętał swoje doświadczenia zakupowe.

Podczas rozmów z naszymi klientami na temat badania często padają pytania: czy takie rozmowy z ich klientami będą wartościowe? Czy pozyskamy informacje, które rzeczywiście mogą pomóc w zrozumieniu procesu decyzyjnego danej grupy klientów? I wreszcie: czy ich klienci w ogóle będą chcieli dzielić się swoimi doświadczeniami zakupowymi?

Z naszego doświadczenia w budowaniu person zakupowych dla firm z różnych branż możemy odpowiedzieć – tak, klienci chętnie opowiadają o tym, jakie były ich doświadczenia podczas zakupu, co było dla nich ważne, dlaczego wybrali tego konkretnego dostawcę, kto jeszcze był zaangażowany w podjęcie decyzji o zakupie. Czasami klienci mówią nam, że po raz pierwszy ktoś pyta ich o takie rzeczy.

Każdy wywiad z klientem dostarcza nam wartościowych informacji. A po dogłębnej analizie (zgodnie z wytycznymi metodyki Buyer Persona Institute) możemy lepiej zrozumieć specyfikę procesów decyzyjnych wśród osób zaangażowanych w zakup wybranych produktów lub usług firmy.

Więcej o personach zakupowych możecie przeczytać w naszym onlinowym Przewodniku po Buyer Personie B2B

By |2020-10-13T00:18:41+02:008 października 2020|Categories: Buyer Persona|Tags: |0 komentarzy

Zostaw komentarz